جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

این مطلب در شفقنا منتشر شد

  گفتگوی اختصاصی با فرزند آیت الله العظمی شبیری:

  سیاست زدگی آفت حوزه است

  بررسی و نقد سیستم آموزشی حوزه به عنوان یک بحث درون حوزوی در چند سال گذشته قوت گرفته است. تغییر متون درسی، تغییر سیستم آموزشی، میزان حضور طلاب در جریانات و رویدادهای سیاسی و حضور یا عدم حضور دولتها در مدیریت حوزه جزء مسائل مطرح در بحث نقد حوزه است.

  شفقنا با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زنجانی فرزند آیت الله العظمی شبیری زنجانی در باره مسائل مطرح شده، به گفتگو نشسته است.

  او پس از اخذ  مدرک کارشناسی شیمی از دانشگاه علم و صنعت و کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه علوم قرآن و حدیث شهر قم به تحصیلات حوزوی روی آورده و هم اینک با اتمام سطح چهار حوزه به عنوان مدیر آموزشی موسسه فقهی امام محمد باقر- علیه السلام – قم به فعالیتهای علمی و آموزشی مشغول است.

  او که  در شام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در دفتر کارش میزبان ما بود از لزوم بازنگری در متون درسی حوزه ، دوری طلاب از سیاست زدگی و توجه بیشتر مدیریت حوزه به مباحث فقهی سخن گفت و بر لزوم استقلال حوزه از نهادهای دولتی تاکید داشت.

  سید احمد زنجانی در این گفتگو از توجه زیاد رسانه ها به مسائل ورزشی و هنری و کم توجهی آنان به مقوله دانش اعتراض کرد و گفت: باید به سمتی برویم که کسب دانش معروف و بی دانشی منکر شناخته شود.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 30 آذر 1392
  منبع
  برچسب ها : حوزه ,زنجانی ,مسائل ,آموزشی ,الله ,حضور ,احمد زنجانی ,علوم قرآن ,مسائل مطرح ,مدیریت حوزه ,العظمی شبیری ,الله العظمی شبیری ,
  این مطلب در شفقنا منتشر شد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر