خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

این مطلب در شفقنا منتشر شد

  گفتگوی اختصاصی با فرزند آیت الله العظمی شبیری:

  سیاست زدگی آفت حوزه است

  بررسی و نقد سیستم آموزشی حوزه به عنوان یک بحث درون حوزوی در چند سال گذشته قوت گرفته است. تغییر متون درسی، تغییر سیستم آموزشی، میزان حضور طلاب در جریانات و رویدادهای سیاسی و حضور یا عدم حضور دولتها در مدیریت حوزه جزء مسائل مطرح در بحث نقد حوزه است.

  شفقنا با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زنجانی فرزند آیت الله العظمی شبیری زنجانی در باره مسائل مطرح شده، به گفتگو نشسته است.

  او پس از اخذ  مدرک کارشناسی شیمی از دانشگاه علم و صنعت و کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه علوم قرآن و حدیث شهر قم به تحصیلات حوزوی روی آورده و هم اینک با اتمام سطح چهار حوزه به عنوان مدیر آموزشی موسسه فقهی امام محمد باقر- علیه السلام – قم به فعالیتهای علمی و آموزشی مشغول است.

  او که  در شام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در دفتر کارش میزبان ما بود از لزوم بازنگری در متون درسی حوزه ، دوری طلاب از سیاست زدگی و توجه بیشتر مدیریت حوزه به مباحث فقهی سخن گفت و بر لزوم استقلال حوزه از نهادهای دولتی تاکید داشت.

  سید احمد زنجانی در این گفتگو از توجه زیاد رسانه ها به مسائل ورزشی و هنری و کم توجهی آنان به مقوله دانش اعتراض کرد و گفت: باید به سمتی برویم که کسب دانش معروف و بی دانشی منکر شناخته شود.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : حوزه ,زنجانی ,مسائل ,آموزشی ,الله ,حضور ,احمد زنجانی ,علوم قرآن ,مسائل مطرح ,مدیریت حوزه ,العظمی شبیری ,الله العظمی شبیری ,
  این مطلب در شفقنا منتشر شد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر